وبلاگ

آموزش تعویض باتری ریموت ماشین

آموزش تعویض باتری ریموت ماشین

اگر شما هم از ریموت برای خودروی خود استفاده می کنید، حتما می دانید که این ریموت دارای باتری بوده و در زمان تمام شدن آن نیاز به تعویض برای باتری وجود دارد. اما ممکن است تا به حال این سوال را از خود پرسیده باشید که تعویض باتری ریموت ماشین به چه صورت است و چه زمانی باید آن را تعویض کرد. در ادامه این مقاله از اتوکلید که به صورت تخصصی در زمینه کلیدسازی مازندران فعالیت دارد، آموزش تعویض باتری ریموت ماشین داده و اطلاعات کامل در این باره را بیان می کنیم.

چگونه تشخیص دهیم باتری ریموت ماشین نیاز به تعویض دارد؟

ابتدا قبل از آن که درباره مراحل تعویض باتری ریموت ماشین بدانیم بهتر است بررسی کنیم که چگونه تشخیص دهیم باتری ریموت ماشین نیاز به تعویض دارد؟ راه ‌های تشخیص نیاز به تعویض باتری ریموت ماشین بسیار مهم است تا مشکلات عدم عملکرد را به ‌موقع شناسایی کرده تا از اختلال در استفاده از خودرو جلوگیری شود.

 علائمی که ممکن است به نیاز به تعویض باتری را نشان دهد از جمله کاهش محدوده‌ عملکرد ریموت، از دست رفتن عملکرد سیستم ‌های ورود و استارت، چراغ LED ریموت که روشن نمی‌شود و اختلالات در دیگر قسمت ‌های ریموت هستند.

برای تشخیص نیاز به تعویض باتری، می ‌توانید ریموت را باز کنید و با استفاده از مولتی‌متر ولتاژ باتری را اندازه‌ گیری کنید. اگر ولتاژ به حدود 3 تا 6 ولت کاهش یافته باشد، احتمالا باتری نیاز به تعویض دارد. همچنین، در نظر داشته باشید که خرابی دکمه‌ ها و قرارگیری نادرست باتری نیز می‌ تواند علت اختلالات باشد.

 باتری ‌های معمولی از نوع CR2016، CR2025، و 2032CR استفاده می ‌کنند و نحوه استفاده از ریموت و باتری مناسب با مدل و نوع دزدگیر ماشین می ‌تواند عمر باتری را تحت تأثیر قرار دهد. با مراقبت دقیق و تشخیص به موقع، می ‌توانید از عملکرد بهتر و طولانی ‌تر باتری ریموت خودرو لذت ببرید.

مراحل تعویض باتری ریموت ماشین

 

حال در این قسمت بررسی خواهیم کرد که روش تعویض باتری ریموت ماشین به چه صورت است. البته این کار دارای مراحلی است که نیاز داریم تا آن ها را پشت سرهم انجام دهیم. بنابراین در این قسمت مراحل تعویض باتری ریموت ماشین را بررسی خواهیم کرد.

با رعایت نکات ذکر شده، می ‌توانید به روش زیر برای باز و بسته کردن ریموت و در صورت نیاز تعویض باتری اقدام کنید:

۱. ابتدا با فشرده کردن پین نگهدارنده کلید فلزی ریموت، کلید فلزی را از ریموت جدا کنید.

۲. ابزار باز کردن تریم را در محل کلید فلزی قرار دهید و با اعمال نیروی ملایم نسبت به باز کردن درپوش پشتی ریموت اقدام کنید.

۳. پس از باز کردن درپوش، پشتی را با استفاده از ابزار باز کردن تریم و اعمال نیروی ملایم به بخش میانی، ریموت درپوش میانی نیز جدا کنید.

۴. برد الکترونیکی ریموت را جدا کنید.

۵. باتری را تعویض کنید.

۶. لاستیک صفحه کلید و درپوشهای ریموت را با مایع دستشویی شستشو دهید.

۷. لاستیک صفحه کلید و درپوشهای ریموت را خشک کنید.

۸. گرد و خاک روی برد و داخل صفحه کلید را با استفاده از هوای سرد سشوار تمیز کنید.

۹. قطعات را عکس رویه باز کردن ببندید.

این روش ‌ها به شما امکان می ‌دهند تا به راحتی بر روی ریموت خود دستکاری کرده و نیازهای تعمیر و نگهداری را انجام دهید. همچنین با توجه به این مراحل، می‌ توانید باتری ریموت را به‌صورت مستقل تعویض کنید و از عمر بلندتری برخوردار شوید.

عمر باتری ریموت ماشین چقدر است؟

باتری ریموت ماشین معمولا سه تا چهار سال عمر می‌کند. اگر ریموت شما بیش از سه یا چهار سال استفاده شده و کار نکند، احتمالا علت آن تمام شدن عمر باتری ریموت ماشین است. هرچند که مدت عمر باتری ریموت به عواملی مثل شرایط نگهداری و نوع باتری مورد استفاده بستگی دارد. با رعایت نکات نگهداری و استفاده از باتری مناسب، می ‌توانید عمر مفید باتری ریموت خود را به حداکثر برسانید.

سخن پایانی

تعویض باتری ریموت ماشین یکی از مهم ترین موارد برای طول عمر بیشتر ریموت خودرو است که باید در زمان مشخص انجام شود. شما می توانید با خرید باتری مناسب برای ریموت این تعویض را با انجام درست مراحل آن انجام دهید. اگر شما ساکن استان مازندران هستید مجموعه اتوکلید یکی از کلیدسازی هایی است که به صورت تخصصی در تمامی شهرهای این استان ،کلیدسازی ساری و کلیدسازی رامسر فعالیت میکند، شما میتوانید به شماره ی درج شده در سایت مراجعه کنید و سفارش خود را ثبت کنید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *